bunny
14 آذر 1401 - 10:21

سرلشکر باقری: هیچ ناو هواپیمابری اجازه ورود به خلیج فارس را ندارد

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: با اقتداری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد کرده است در دو سال گذشته هیچگونه ناو هوپیما بری وارد خلیج فارس نشده و آن تعداد ناوهایی که از قبل بودند نیز از خلیج فارس بیرون رفته و اکنون از هزار مایل با ما فاصله دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سرلشکر محمد باقری صبح امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: با اقتداری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد کرده است در دو سال گذشته هیچگونه ناو هوپیما بری وارد خلیج فارس نشده و آن تعداد ناوهایی که از قبل بودند نیز از خلیج فارس بیرون رفته و اکنون از هزار مایل با ما فاصله دارند.

وی گفت: کشور ما دارای دو منطقه حیاتی است که یکی از آن‌ها مانند همه کشورها پایتخت و دیگری منطقه خلیج فارس است به نحوی که بقاء و سربلندی ایران بدون خلیج فارس معنا ندارد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: یک طرف خلیج فارس تنگه هرمز به عنوان گلوگاه صادرات و واردات کشور و سمت دیگر خوزستان به عنوان منبع اصلی انرژی فسیلی نفتی قرار دارد. در این میان، استان بوشهر قرار دارد که از نظر خشکی ساحل و دریا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با داشتن منبع اصلی گاز کشور و صادرات بخشی از نفت و صنایع به لحاظ راهبردی نسبت به سایر استانها اهمیت ویژه‌ای دارد.

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 897675