bunny
15 آذر 1401 - 11:23

بشیریان: لیگ استانی و کشوری سه ورزش دانشگاهی فعال خواهد شد

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: لیگ استانی و کشوری ورزش‌های بسکتبال، والیبال و فوتسال در دانشگاه‌ها فعال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، گردهمایی روسای هیئت‌های استانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیرعلوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در محل این سازمان برگزار شد.

بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در این مراسم پس از ارائه گزارش عملکرد فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در نه ماه سال جاری گفت: فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی تا کنون رشد خوبی را داشته است به طوری که در مسابقات جهانی برگزار شده شاهد موفقیت تیم‌های ورزشی دانشجویان بوده‌ایم از این پس نیز با همکاری هیات‌های استانی این فعالیت‌ها و موفقیت‌ها قطعا افزایش خواهد یافت.

 وی ادامه داد: یکی از ضروری‌ترین مواردی که باید برای انجام آن اهتمام ویژه داشت، تشکیل هیات‌های شهرستانی است. جشنواره ورزش‌های دانشجویان جانباز و معلول نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که در دستور کار قرار دارد در این خصوص باید فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود تا این جشنواره پرشور و نشاط برگزار گردد.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی تصریح کرد: لیگ استانی و کشوری در ورزش‌های بسکتبال، والیبال و فوتسال در دانشگاه‌ها فعال خواهد شد. همچنین جشنواره ورزش‌های بومی و محلی به صورت آزمایشی در زاهدان برگزار شد و قصد داریم این جشنواره را در سایر استان‌ها نیز داشته باشیم.

بشیریان خاطرنشان کرد: به منظور فعال سازی بیشتر هیات‌های استانی در برنامه‌های فدراسیون قصد داریم با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی مسابقات انتخابی و اردوهای تدارکاتی برخی از رشته‌ها را در استان‌ها برگزار کنیم. همچنین در کمیته فنی فدراسیون نماینده هیات‌های استانی حضور دارد تا در تصمیم‌گیری‌ها حضور فعالی داشته باشند.
رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی اظهار داشت: روسای هیات‌های استانی در تمام تصمیم‌گیری‌ها مشارکت خواهند داشت و کمیته‌های کاری برای فعالیت‌های پیش‌رو با حضور مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و روسای هیات‌ها تشکیل خواهد شد.

وی بیان کرد: تقویت ارتباطات ‌برون‌مرزی در مسابقات آسیایی، جهانی و منطقه‌ای نیز به هیات‎های استانی واگذار می‌شود.

بشیریان در پایان گفت: در زمینه آموزش، فدراسیون دانشجویی با توجه به رسالت خویش باید نقش پررنگ‌تری در ورزش کشور ایفا نماید.

در ادامه این مراسم دکتر زهرا سلمان نائب رئیس بانوان فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم گفت: زنان هر جامعه‌ای که جسمی ورزشکار و سالم دارند به عنوان مادران سالم نسل آینده هستند.

وی ادامه داد: باید نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان در دانشگاه‌ها داشت زیرا نیمی از دانشجویان خانم‌ها هستند که بسیاری از آن‌ها نیز در حوزه ورزش فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال 13 هزار ورزشکار سازمان یافته خانم وجود دارد.

دکتر سلمان در پایان خاطرنشان کرد: بانوان آینده‌سازان ما هستند حضورشان در عرصه‌های ورزشی رشد داشته است و امیدواریم افزایش نیز یابد. دانش ناکافی در سطح کشور سبب شده است تا ورزش در کشور مغفول بماند به همین منظور باید تلاش خود را برای شناساندن ورزش در جامعه به کار ببریم.

 گفتنی است در این مراسم روسای هیئت‌های استانی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در استان پیشنهادات خود را مطرح کردند.

لازم به ذکر است؛ دکتر علی دوست نائب رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، مدیران کل تربیت بدنی بخش‌های آموزش عالی کشور، اعضای هیئت رئیسه و روسای هئیت‌های استانی حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899278